top of page

 Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

в Комунальному закладі «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 «Ромашка»

1.       Керівник закладу розглядає  звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення

2.       У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

3.       Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) та окреслюються подальші дії. До складу такої комісії можуть входити педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьків постраждалого та булера, керівник закладу освіти.

4.       Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

-          якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

-          якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції  України із заявою.

5.       Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

6.       Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процессу

(Кодекс України про адміністративні правопорушення)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

 

Штрафи, які передбачено за знущання:

-         моральне чи фізичне насильство, агресія – 340-850 грн.

-         дії з особливою жорстокістю, повторне порушення – 850-1700 грн.

-         приховування педагогом факту цькування – 1700-3400 грн. або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

 

Якщо правопорушення вчинили неповнолітні до 16 років, штраф сплачуватимуть батьки.

 

За будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

 

Психологічний супровід таких осіб здійснює  практичний психолог. З цією метою можна запровадити консультаційні години у практичного психолога, оприлюднення телефонів довіри, зокрема:

-         дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

-         гаряча телефонна лінія щодо боулінгу 116 000;

-         гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

-         уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

-         уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75;

-         центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

-         національна поліція України 102.

bottom of page